DOSTANIESZ ZWROT POŁOWY KWOTY ZA ZAKUP TWOJEGO PIECA

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie tematem wymiany pieców, wójt Adrianna Mierzejewska informuje, że w dniach

od 15 maja do 28 września 2018 roku

można składać w Urzędzie Gminy Nowa Ruda wnioski na dofinansowanie zakupu pieca.

Program skierowany jest do mieszkańców, którzy zakupili po 1 stycznia 2017 roku lub zakupią piec i chcą otrzymać zwrot połowy kosztów.

Poniżej przedstawiamy najistotniejsze warunki konieczne do uzyskania dotacji:

1. Zmiana systemu ogrzewania na nowe, oparte musi być na paliwie stałym, takim jak:

a) ogrzewanie gazowe, na lekki olej opałowy;
b) ogrzewanie na paliwo stałe (ekogroszek), biomasę (pellet) (co najmniej 5 klasa wg PN-EN 303-5:2012);
c) odnawialne źródła energii (kolektory słoneczne, pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, przydomowe elektrownie wiatrowe);
d) ogrzewanie elektryczne.

2. Wszystkie zakupione urządzenia muszą być nowe oraz posiadać certyfikat CE.

3. Konieczna jest likwidacja wszystkich dotychczasowych źródeł ciepła w nieruchomości objętej zgłoszeniem, zasilanych paliwami stałymi lub biomasą, za wyjątkiem wykorzystania pieców kaflowych jako akumulacyjnych przy ogrzewaniu elektrycznym, pieców przedstawiających wysokie walory estetyczne i pieców objętych ochroną konserwatorską.

4. Należy posiadać fakturę za piec zakupiony po
1 stycznia 2017 roku, wystawioną na nazwisko właściciela nieruchomości.

Właściciel mieszkania może uzyskać maksymalne dofinansowanie w wysokości 7.000 zł, a domu jednorodzinnego - 10.000 zł.

Więcej informacji w siedzibie urzędu gminy,
Niepodległości 1 (budynek nad pocztą),
pok. nr 5, tel. 74 872 09 46.

Projekt współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

Poniżej znajdują się wszystkie niezbędne dokumenty:

ogłoszenie.pdf (69kB) pdf

koszty_kwalifikowane.pdf (253kB) pdf