Nowy Program - Poprawa Stanu Powietrza Aglomeracji Wałbrzyskiej

Szanowni Państwo,

Gmina Nowa Ruda wspólnie z gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej przystąpiła do przygotowania wspólnego wniosku o dotację ze środków Unii Europejskiej na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym (np. koks, węgiel, ekogorszek) na źródła ciepła bardziej przyjazne środowisku.

W ramach projektu możliwe będzie dofinansowanie modernizacji systemów grzewczych (np. wymiana kotła, instalacji grzewczej) w budynkach jednorodzinnych oraz lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych.
Przewidujemy, że na ten cel mieszkańcy będą mogli otrzymać dotację w maksymalnej wysokości do 25 tys. zł dla budynku jednorodzinnego i do 10 tys. zł dla mieszkania w budynku wielorodzinnym (wartości mogą ulec zmianie) nie więcej jednak niż 70% wydatków poniesionych na inwestycję.

W celu prawidłowego przygotowania wniosku o dotację w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego prosimy Państwa o zgłaszanie wstępnej deklaracji udziału w projekcie, którą można złożyć za pośrednictwem Internetu, korzystając z adresu http://nowarudagmina.badanie.net/ lub w wersji papierowej na formularzu zgłoszenia.

Aby móc złożyć deklarację za pośrednictwem Internetu w pierwszej kolejności musicie Państwo uzyskać hasło, które udostępni Państwu pracownik Urzędu Gminy Nowa Ruda, Pani Dominika Marczak, Referat Inwestycji i Zagospodarowania Przestrzennego, tel. 74-872-09-46, d.marczak@gmina.nowaruda.pl. Formularz zgłoszenia w formie papierowej dostępny jest w Urzędzie Gminy Nowa Ruda, ul. Niepodległości 1, Nowa Ruda, pokój nr 5.

Wstępne deklaracja udziału w projekcie można będzie składać w terminie do 31.12.2018 r.

Złożenie deklaracji nie gwarantuje uzyskania dotacji, ale osoby, które wypełnią je rzetelnie mogą liczyć na preferencje w sytuacji uzyskania przez projekt dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Przed wypełnieniem zgłoszenia uprzejmie prosimy o uważne zapoznanie się z złączonymi instrukcjami. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Panią Dominiką Marczak, w godzinach 7.30-14.30 lub udział w spotkaniach informacyjnych, które gmina planuje przeprowadzić. O ich terminach będziemy Państwa informować.

Deklaracja online

Deklaracja do druku - mieszkania