KRUS: Rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

W styczniu br., decyzją Prezesa KRUS Adama Wojciecha Sekścińskiego, uruchomiono ósmą edycję konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych, który co roku przyciąga ponad 30 tysięcy dzieci zainteresowanych tematem bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Tradycyjnie już honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wsparcia organizacyjnego udziela Państwowa Inspekcja Pracy.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, które ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom – upadkom osób.

Wszystkie zgłoszone prace ocenią komisje regionalne, a następnie najlepsze prace ze wszystkich województw są oceniane przez Centralną Komisję Konkursową. Prace laureatów każdego ze szczebli są nagrodzone.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe. Prace wykonane przez uczestników Konkursu, tak różne pod względem technicznym, dotyczą jednego, ważnego tematu – upadków stanowiących grupę zdarzeń wypadkowych najczęściej występujących w gospodarstwach rolnych. W 2018 r. Kasa większość działań prewencyjnych prowadzi pod hasłem „UPADEK TO NIE PRZYPADEK” – konkurs wpisuje się, zatem w założenia tej kampanii. Zgodnie z regulaminem, prace zostaną ocenione w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0-III i IV-VII), według następujących kryteriów: zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, walory estetyczne pracy oraz oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu.

W etapie regionalnym udział wzięło 10 szkół m.in.:

Szkoła podstawowa Bożków

Grupa 0-3 liczba uczestników  - 1 dziecko

Grupa 4-7 liczba uczestników – 4

Szkoła podstawowa Ludwikowice Kł.

Grupa 0-3 liczba uczestników  - 3

Grupa 4-7 liczba uczestników – 4

Szkoła podstawowa Jugowa

Grupa 0-3 liczba uczestników  - 4

III miejsce w etapie regionalnym w II grupie wiekowej (klasy 4-7) zajęła Julia Rosiennik. Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Bożkowie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi. Klasa 4.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!