ZSA: Wkopali kamień węgielny pod budowę Bożkowskiego Centrum Umiejętności

"Pamięć ludzka tak szybko przemija, przeto słusznym jest zwyczaj, iż ważniejsze zdarzenia utrwalamy na piśmie. W ten sposób przekazujemy ich wspomnienia przyszłym pokoleniom. Tą myślą powodowani spisaliśmy niniejszy dokument ku wiecznej pamięci potomnych, jako świadectwo tego uroczystego podpisania i położenia kamienia węgielnego pod budowę Bożkowskiego Centrum Umiejętności w Bożkowie".

Takie słowa zawiera treść Aktu erekcyjnego, podpisanego w dniu dzisiejszym m.in. przez Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego dr Tadeusza Samborskiego, Wójt Gminy Nowa Ruda Adriannę Mierzejewską i Dyrektora ZSA w Bożkowie Józefa Kochniarczyka, który zorganizował dzisiejsze spotkanie samorządowców.

Akt, wraz ze znakiem ZSA, monetami, "Kurierem" wydawanym przez ZSA oraz ostatnim, październikowym wydaniem "Wiadomości. Informatora Gminy Nowa Ruda" znalazł się w kapsule czasu. Kapsuła została umieszczona w fundamentach Centrum. Powstaną trzy budynki, mi.n pracownia z ogrodem zimowym i hala do zajęć praktycznych dla potrzeb kształcenia w zawodach technik architektury krajobrazu, technik - rolnik, technik OZE oraz nauki jazdy. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego do wykonania tego zadania wybrał firmę Berger Bau, która wykona prace warte prawie 5 mln zł.

Na wydarzeniu była obecna wójt Adrianna Mierzejewska: - To ważny moment, przede wszystkim dla obecnych i przyszłych uczniów Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Batalionów Chłopskich w Bożkowie. Budowa Centrum rozszerzy ofertę edukacyjną, co jest korzystne dla młodych ludzi. Jestem pewna, że wzmocni to jeszcze bardziej atrakcyjność nauki i że da wiele satysfakcji z nauki. Dodatkowo, cieszymy się, że w kapsule znalazło się wydanie "Wiadomości...", dzięki czemu za 100 lub więcej lat przyszłe pokolenia będą mogły śledzić losy inwestycji prowadzonych zarówno w bożkowskiej szkole, jak i całej Gminie.