Integracja poprzez sport i zabawę

W piątek, 1 grudnia, Zastępca Wójta Gminy Nowa Ruda, Paweł Szafran miał przyjemność wziąć udział w Dniu Integracji. Święto - pod hasłem "Bądź Sobą" - zorganizował Zespół Szkolno-Gimnazjalny z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie.

Uczniowie przygotowali wspaniały program artystyczny, który rozpoczął się przedstawieniem z morałem. Przedszkolaki, dzieci z klas szkoły podstawowej, jak i młodzież z klas gimnazjalnych zaprezentowały program wokalno-taneczny, który ujawnił wiele talentów. Dzieci pokazały, że są sobą i potrafią wspólnie świetnie się bawić.

Zastępca Wójta pogratulował uczniom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom za zorganizowanie Dnia Integracji. - Z Panią Wójt Adrianną Mierzejewską chcemy zadbać o Waszą integrację poprzez sport. Dlatego przekazujemy Wam, Drogie Dzieci, piłki które sprawią że Wasze zajęcia wychowania fizycznego będą jeszcze ciekawsze, a także sprzęt sportowy, który przyda się Wam na nowej sali gimnastycznej już w przyszłym roku.

3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, dlatego dziś wszystkim osobom z niepełnosprawnością, życzymy likwidacji barier oraz szczerej życzliwości płynącej od otaczających je ludzi.

Wójt Gminy Nowa Ruda

Adrianna Mierzejewska