ZSA: Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS

4 grudnia 2017r. w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS. Tegoroczna edycja po raz pierwszy została objęta honorowym patronatem przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kłodzku za co bardzo serdecznie dziękujemy. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat HIV i AIDS wśród młodzieży, kształtowanie świadomości własnego postępowania i jego wpływu na stan zdrowia oraz profilaktyka zakażenia wirusem HIV. Do konkursu przystąpiło łącznie 16 uczniów z klas II-IV naszego technikum. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań. Niezmiernie miło nam poinformować, że nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, a ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce - Karpiel Kacper kl. IVTA

II miejsce - Bełch Laura kl. IIITŻ oraz Frączek Mateusz kl. IIITA

III miejsce - Koch Konrad kl. IIITAK

Rywalizacja była zacięta do tego stopnia, że jury przyznało ex aequo dwa drugie miejsca. Różnica punktowa między poszczególnymi laureatami była minimalna, co tylko świadczy o wysokim i wyrównanym poziomie konkursu. Pan Dyrektor Józef Kochniarczyk, w obecności organizatorek i uczestników konkursu, wręczył laureatom cenne nagrody rzeczowe gratulując im sukcesu. A my ze swojej strony zapraszamy za rok na kolejną edycję Szkolnego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS.