CIEPŁO I EKOLOGICZNIE W PRZEDSZKOLACH

W ramach termomodernizacji, w przedszkolach w Woliborzu i Przygórzu zlikwidowano stare piece węglowe. Zamontowano powietrzną pompę ciepła i piec na pellet. Pompa powietrzna pozyskuje z powietrza ciepło i bez ponoszenia większych kosztów, ogrzewa budynek aż do momentu, kiedy temperatura powietrza na zewnątrz spada do minus 4 stopni. Dopiero przy niższej temperaturze, włącza się elektronicznie piec na pellet. Powoduje to nie tylko większe oszczędności, ale także wyższy komfort przebywania dzieci i opiekunów w placówkach opiekuńczych.

Na rozbiórkę pieców przeznaczono z budżetu gminy 12 tys zł. Dodatkowo w obu przedszkolach za kwotę 16 tys zł zakupiono kuchenki 6-palnikowe ze stali nierdzewnej, z piekarnikiem elektrycznym.

Dodatkowo w Przygórzu zamontowano windę, co znacznie ułatwi pracę kucharek, które do tej pory musiały wnosić posiłki po stromych schodach. Na roboty budowlane mające na celu przystosowanie szybu windy oraz zakup windy towarowej przeznaczono z budżetu gminy 39,9 tys zł. W kuchni położono także nowe kafle na ścianach i podłodze.

Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Gorczyca Smilebus Transport Osób za życzliwość i ufundowanie sprzętu nagłaśniającego. Sprzęt na pewno posłuży nam przy organizacji różnego rodzaju uroczystości oraz w realizacji zajęć codziennych w naszym przedszkolu. Wyrażając swą wdzięczność życzymy wielu sukcesów i powodzenia w realizacji zamierzeń.

Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Dzieci Przedszkola Samorządowego w Przygórzu