Co zrobić ze starymi meblami?

Czy chcesz, aby tak wyglądała Twoja gmina?

Na zdjęciu powyżej okolice dworca kolejowego w Ludwikowicach Kł.

Przypominamy, że istnieje rozwiązanie, które nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów. Wystarczy tylko odrobina dobrej woli, świadomości i dbałości o nasze otoczenie.

Jeśli robimy w domu remont i mamy niepotrzebny sprzęt AGD, czy meble, a wiemy, że w najbliższym terminie nie będą odbierane odpady wilkogabarytowe z naszej miejscowości, możemy je bezpłatnie oddać w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).

PSZOK mieści się w Nowej Rudzie przy ul. Niepodległości 45C (obok stacji paliw) i czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00, a w soboty w godzinach 8.00 - 13.00.

Za pozostawienie odpadów na PSZOK nie trzeba wnosić żadnej opłaty, jeśli udokumentuje się fakt zamieszkania na terenie gminy (wystarczy np. okazać dowód).

Jeśli nie mamy możliwości dojazdu do tego punktu, możemy o pomoc zwrócić się do sołtysa wsi.

W Punkcie przyjmowane są:
odpady o dużych rozmiarach, papier, tworzywa sztuczne, drewno, metale, opakowania wielomateriałowe, szkło, zużyte opony, odpady budowlane i rozbiórkowe, odpady ulegające biodegradacji, lampy i urządzenia zawierające rtęć i freony, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Pamiętać należy, że jeśli dostarcza-my odpady budowlane i rozbiórkowe, należy podzielić je na odpowiednie frakcje (szkło, okna, gruz betonowy lub ceglany).

W Punkcie nie są jedynie przyjmowane odpady inne niż domowe, w ilościach i charakterze wskazującym na to, iż pochodzą z działalności gospodarczej. Zgodnie z regulaminem PSZOK, odpady muszą być posegregowane i niezanieczyszczone i należy dostarczać je samochodami nieprzekraczającymi dopuszczalną masę całkowitą 3,5 tony.

Śmieci, które nie mieszczą się w kontenerze oddaj bezpłatnie do Punktu przy ul. Niepodległości 45 C przy stacji paliw lub wystaw je przed kontener dzień przed planowaną zbiórką odpadów wielkogabarytowych (daty podane poniżej).

WYWÓZ ODPADÓW w 2018 roku
WIELKOGABARYTOWYCH i segregowanych

Bartnica, Świerki - 5 maja, 1 października
Krajanów, Dworki - 5 maja, 5 października
Bożków - 7 maja, 8 października
Włodowice, Sokolica, Bieganów - 11 maja, 8 października
Jugów - 28 maja, 29 października
Wolibórz, Przygórze - 18 maja, 19 października
Czerwieńczyce, Mały Bożków, Nowa Wieś - 21 maja, 22 października
Koszyn - 7 maja, 8 października
Dzikowiec -14 maja, 15 października
Ludwikowice, Sokolec - 25 maja, 26 października
Ludwikowice, ul. Fabryczna i Kościuszki - 14 maja, 15 października

Noworudzkie Usługi Komunalne Sp. z o. o.,
ul. S. Żeromskiego 2, 57-400 Nowa Ruda.,
tel: sekretariat 74 872 2388, dział techniczny
74 872 9426, BOK 74 872 2388 wew. 28.