WAŻNE: Wnioski o szacowanie szkód

Wójt Gminy Nowa Ruda informuje, że w Dzienniku Ustaw z dnia 08.08.2018 r. pod pozycją 1507 opublikowana została ustawa z dnia 15 czerwca 2018 roku o zmianie ustawy – Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw.

Zgodnie z treścią w/w ustawy – od dnia wejścia w życie zmienionych przepisów tj. od 23 sierpnia 2018 roku - szacowania szkód dokonywać będzie zespół składający się z:

1)    przedstawiciela wojewódzkiego ośrodka doradztwa rolniczego,

2)    przedstawiciela dzierżawcy albo zarządcy obwodu łowieckiego.

Wnioski o szacowanie szkód, w tym ustalenie wysokości odszkodowania, właściciel albo posiadacz gruntów rolnych składać będzie do dzierżawcy albo zarządcy obwodu łowieckiego.

Wnioski, które wpłynęły do Wójta Gminy Nowa Ruda przed dniem 23 sierpnia 2018 roku, rozpatrywane będą na podstawie przepisów dotychczasowych tj. z udziałem Sołtysów poszczególnych wsi.