Eko Mieszkańcy - są środki na wymianę źródeł energii!

Gmina Nowa Ruda, wraz z partnerami Gminą Głuszyca i Gminą Niechlów, pozyskała dofinansowanie w wysokości 6.839.319,41 zł na realizację projektu Eko Gminy.

Dzięki temu, w prywatnych domach jednorodzinnych, zamontowana zostanie instalacja do wytwarzania energii cieplnej i elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, co ma na celu ograniczenie niskiej emisji w gminach objętych projektem.

Przyznane dofinansowanie stanowi 85% kosztów całkowitych inwestycji, która obejmuje kwotę 8.069.798 zł.