FBOŚ: Konkurs dla szkół: Stwórz Tradycyjny Sad

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza wszystkie szkoły do udziału w ogólnopolskim grantowym projekcie edukacyjnym "Tradycyjny Sad”.

Ten konkurs to niezwykła szansa dla uczniów i nauczycieli na uczestniczenie w nowoczesnym projekcie wychodzącym poza ramy nauczania programowego i pozwalającym na zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności. To również szansa na przeżycie wspaniałej przygody, jaką jest obcowanie z przyrodą i stworzenie własnego mini sadu.

Cel projektu: Celem projektu jest restytucja i promocja rodzimych odmian roślin sadowniczych, obecnie wypartych przez odmiany nowej generacji. Dążymy do tego, aby w Polsce nie zaginęła tradycja starych drzew owocowych. Chcemy także zwrócić społeczną uwagę na konieczność zwiększania różnorodności biologicznej, która służy ochronie ekosystemów przyrodniczych.

Zasady udziału w konkursie: Konkurs polega na stworzeniu mini sadu na ogólnodostępnym społecznie terenie. Mini sad może zostać założony przy szkole, plebanii lub na działce należącej do gminy. 300 szkół, które prześlą najlepsze projekty otrzyma grant na zakup sadzonek drzew.

Komunikacja z zespołami będzie się odbywała poprzez stronę www.tradycyjnysad.pl, na której zamieszczone zostały wszelkie informacje dotyczące organizacji konkursu:
opis zadań do wykonania, regulamin, terminarz, formularze raportów, szeroka baza wiedzy wspierającej realizację zadań konkursowych, a także obszerny poradnik z zakresu podstawowej wiedzy sadowniczej itp.

Nagrody: przewidujemy 300 grantów dla szkół, które wypadną najlepiej w pierwszym etapie; każdy grant to 200 zł na zakup sadzonek drzew; najlepsi uczniowie oraz nauczyciele otrzymają dodatkowo nagrody rzeczowe.

Rejestracja zespołów trwa do 15 listopada 2017 roku.

Formularz zgłoszeniowy, namiar do organizatora i więcej informacji na stronie:
www.tradycyjnysad.pl