Ogłoszenie o naborze wniosków o dofinansowanie zadań z zakresu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie Gminy Nowa Ruda w 2018 roku

Gminy  Nowa Ruda w 2018 roku

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłosił konkursowy nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć zgodnych z gminnymi programami usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na terenie województwa dolnośląskiego, w ramach którego Gmina Nowa Ruda ma możliwość ubiegania się o środki finansowe na usuwanie wyrobów azbestowych z terenu nieruchomości znajdujących się na jej obszarze w wysokości 85 % kosztów kwalifikowanych.
W związku z tym Gmina Nowa Ruda planuje wystąpić do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu o dofinansowanie zadania pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nowa Ruda” w imieniu wszystkich zainteresowanych osób fizycznych, przedsiębiorców i innych uprawnionych podmiotów, którzy posiadają wyroby zawierające azbest.  Kosztami kwalifikowanymi zadania, tzn. takimi, na które można uzyskać dofinansowanie, są koszty dotyczące: demontażu wyrobów zawierających azbest, zbierania wyrobów wcześniej zdemontowanych, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest. Wydatki związane z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych i elewacji leżą po stronie właściciela nieruchomości. Dotacja będzie udzielana w formie bezgotówkowej tj. poprzez finansowanie prac, a Wykonawcą zadania obejmującego powyższe prace na terenie gminy będzie firma wyłoniona przez tutejszy Urząd.
Wnioski o udzielenie dofinansowania na zadania związane z usuwaniem wyrobów azbestowych należy składać w terminie do 26.01.2018 r. w Urzędzie Gminy Nowa Ruda, Referat Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska, pokój 7 w godzinach 800 – 15oo na formularzu wniosku, który można otrzymać w Urzędzie Gminy Nowa Ruda w ww. referacie lub pobrać jako załącznik ze strony: www.bip.gmina.nowaruda.pl - zakładka – Ochrona Środowiska-Azbest 2018. Uchwała w sprawie  przyjęcia „Programu usuwania azbestu dla Gminy Nowa Ruda na lata 2017-2032″ znajdują się na stronie: www.bip.gmina.nowaruda.pl w zakładce uchwały z sesji.
Wszelkich dodatkowych informacji udziela: Janusz Król, Urząd Gminy Nowa Ruda, telefon: 74 872 0941

UWAGA!
Program realizowany będzie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Gminy Nowa Ruda o dofinansowanie zadania związanego z realizacją „Programu usuwania azbestu dla Gminy Nowa Ruda” przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
W przypadku, gdy wniosek Gminy nie zostanie zakwalifikowany do realizacji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej, niniejszy nabór wniosków zostanie unieważniony.

Więcej na:

ogłoszenie o naborze.pdf (61kB) pdf