Koła Gospodyń Wiejskich i Kluby Seniora

Stowarzyszenie Inicjatywa Lokalna na Rzecz Rozwoju Gminy Nowa Ruda

Ul. Fabryczna 2, 57-450 Ludwikowice Kł.

NIP 885-15-59 REGON 890432888

www.ckg.nowaruda.pl

Stowarzyszenie zrzesza Koła Gospodyń Wiejskich oraz Kluby Seniora, które reprezentują interesy i działają na rzecz poprawy sytuacji społeczno-zawodowej kobiet wiejskich oraz całej społeczności. Program działalności KGW oraz klubów seniora wynika głównie z potrzeb kobiet i ich rodzin oraz potrzeb wsi i całej gminy.

Obecnie działalność skupia się na kilku obszarach działania, które dotyczą organizowania i finansowania imprez kulturalnych służących promocji regionu i zachowaniu jego tożsamości kulturowej oraz kultywowanie tradycji ludowych i folklorystycznych regionu, promocję Gminy Nowa Ruda, prowadzenie działalności na rzecz francuskiej mniejszości narodowej, organizację imprez sportowo-rekreacyjnych i turystycznych, animowanie współpracy partnerów lokalnych, działanie na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa i osób starszych w wieku emerytalnym, upowszechniania zwyczajów i tradycji rodzinnych.

Stowarzyszenie realizuje swój cel prowadząc działalność artystyczną w szczególności poprzez organizowania i finansowanie imprez kulturalnych. Stowarzyszenie duży nacisk będzie kładło na rozwój społeczeństwa obywatelskiego a wraz z nim rozwój poczucia tożsamości regionalnej i aktywności na rzecz rozwoju Gminy Nowa Ruda. Poprzez organizowane imprezy oraz udział w nich zachęca do krzewienia regionalnych tradycji i obyczajów, dba o zwiększenie aktywności kulturalno-ludowej poprzez dotarcie do większej liczby odbiorców a tym samym do osób na emeryturze, starszych i niepełnosprawnych.