KS Swim Team Nowa Rua

Klub powstał w listopadzie 2016 roku, a na pierwsze swoje urodziny może poszczycić się prawie 70 osobową ekipą.

- Dzieciaki w wieku 3-16 chętnie przychodzą na treningi co owocuje tymi oto medalami . Każdy z nich godnie reprezentował siebie, klub oraz szkołę z terenu całej Gminy Nowa Ruda. Mamy klub kibica, dzieciaki i ich rodziny aktywnie włączają się w życie klubu, a to wpływa na pozytywną atmosferę. Jeden za wszystkich wszyscy za jednego - to u nas sprawa codzienna - mówi Rafał Łacny opiekun zawodników.

Wraz z Waldemarem Urbanem przygotowali zespół do zabawy sportowej. Najmłodsze z 200 zawodników to nasze 6 latki (2011), co pokazuje, że maluchy także mogą się ścigać.

Działalność Klubu Sportowego wspierana jest przez Gminę Nowa Ruda co pozwala spełniać marzenia tych cudownych dzieciaków z całego terenu naszej gminy.

- Jako kapitan przekazuję słowa Podziękowania dla pani wójt Adrianny Mierzejewskiej oraz wszystkich sympatyków pływania i uśmiechu - mówi Rafał Łacny.

Dołącz do naszego Klubu Sportowego Swim Team Nowa Ruda!

ZAWODY ANDRZEJKOWE

W sobotę 2 grudnia 2017 roku na Basenie Krytym w Dzierżoniowie odbyły się Andrzejkowe Zawody Pływackie. Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 266 młodych pływaków, którzy reprezentowali 21 klubów pływackich m.in. z Bielawy , Nowej Rudy  Wrocławia, Jeleniej Góry, Kudowy Zdrój, Legnicy, Świdnicy, Bolesławca, oraz gospodarza imprezy czyli MKS-u „Dziewiątki” Dzierżoniów.

Na zawodach nie zabrakło KS SWIM TEAM NOWA RUDA. Dla dzieciaków z Nowej Rudy był to debiut na tych zawodach. Dzieciaki z Bielawy i Nowej Rudy to najmłodsze kluby powstałe w powiecie dzierżoniowskim i kłodzkim. Mamy w swoich szeregach nawet 3 latków. Uśmiech i rywalizacja fair-play to dla dzieciaków dobry czas aby spróbować swoich sił w tym sporcie.

Uczestnicy, w zależności od kategorii wiekowej (roczniki 2008, 2009, 2010, 2011 i młodsi) mieli do pokonania dystans 25 lub 50 metrów 4 stylami (dowolny, grzbietowy, klasyczny, motylkowy). Młodzi pływacy z roczników 2008 i 2009 mogli wziąć udział w dwóch konkurencjach do wyboru. Dzieci z rocznika 2010 startowały w stylu grzbietowym, natomiast najmłodsi zawodnicy stylem dowolnym.

2011 i młodsi 25 w dowolny sposób

2 JABŁOŃSKA JULIA 27,12  Srebrny Medal 2010 -  25 m st. Grzbietowym

9 TERLECKI MATEUSZ  26,09 2009 - 25 m st. Grzbietowym

19 WIELGUS OLIWIA 27,41 2008 – 50 m st. Grzbietowym

6 TARNAWSKA OLIWIA  52,58

13 ZESZUTEK KLAUDIA 59,73

Julia Jabłońska zdobyła pierwszy historyczny medal na zawodach poza Nową Rudą . Brawo także dla pozostałych uczestników za serce do pływania.

ZAWODY MIKOŁAJKOWE

Na Zawodach Mikołajkowych organizowanych przez Gminę i Miasto Nowa Ruda na pływalni CTSu w Nowej Rudzie wystąpili zawodnicy Swim Team Nowa Ruda.  Nie zabrakło Mikołaja , telewizji i ....emocji.  Każdy wyszedł z uśmiechem na twarzy i poczuł atmosferę świąt

Medale zdobywali  w różnych kategoriach wiekowych oraz godnie reprezentowali KS Swim Team Nowa Ruda (8-1-5):

Weronika Szląskiewicz Srebro
Julia Jabłońska Złoto
Oliwia Tarnawska Złoto
Mateusz Terlecki Złoto
Szymon Wielgus Brąz
Bartosz Paluchowski Brąz
Jagoda Ciupa Brąz
Oliwia Wielgus Złoto
Angelina Wielgus Brąz
Daria Burek złoto
Jakub Czoch 5
Amelia Guzara złoto
Jakub Radomski Złoto
Aleksander Długosz Brąz
Klaudia Zeszutek 5 miejsce
Amelia Długosz 5 miejsce
Karolina Białek Złoto
Radosław Bojczuk Złoto
Michał Tulski 4 miejsce
Cholewińska Julia

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów. Do zobaczenia za rok!