KONKURS: Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych 2018

W 2018 roku już po raz 14. odbędzie się powiatowy konkurs pod nazwą „Najlepsze inicjatywy społeczności lokalnych”. Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w ramach programu „Odnowa wsi powiatu kłodzkiego” i w tym roku przeznaczono na ten cel 30 tys. złotych. Dofinansowaniu podlegać będą projekty powstające z inicjatywy mieszkańców obszarów wiejskich realizowane przez sołectwa z 9 gmin powiatu kłodzkiego - wiejskich lub miejsko-wiejskich.

Dofinansowanie pomysłowych, innowacyjnych projektów, w które zaangażowani są mieszkańcy może wynieść do 50% kosztów rzeczowych. Przy ocenie wniosków znaczenie będą miały także – efektywność projektu, jego wymierne rezultaty, pozyskanie dodatkowych funduszy na realizację oraz wkład pracy własnej i współpraca. Wzorem lat ubiegłych o wsparcie mogą się również ubiegać projekty będące w fazie realizacji, jednak rozpoczęte nie wcześniej niż 1 stycznia br.

Termin składania wniosków przez gminy upływa 30 maja 2018 roku (decyduje data wpływu do Biura Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Kłodzku), a specjalnie powołana komisja dokona wyboru najlepszych ofert do 15 czerwca br. Zgodnie z regulaminem konkursu wnioski, do pobrania ze strony bip.powiat.klodzko.pl, na poszczególne zadania składane są przez właściwe urzędy gmin.

Konkurs realizowany jest od 2005 roku i od początku cieszy się wśród społeczności lokalnych powiatu dużym zainteresowaniem. Wspieranie przez powiat tego typu inicjatyw stanowi siłę napędową rozwoju obszarów wiejskich; ma na celu aktywizację  lokalnych środowisk, dając mieszkańcom możliwość samorealizacji, wpływu na poprawę warunków życia, jak również poczucie współtworzenia przestrzeni swojej.

Przygotowane przez Sołectwo wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Nowa Ruda ul. Niepodległości 4 – Referat Oświaty i Spraw  Społecznych - pok nr 5 w terminie do 25 maja 2018 r. (tel. kontaktowy : 74  872 09 33)

Zachęcamy do udziału wszystkich mieszkańców!!!