Mieszkańcy Bartnicy uczą się obsługi komputera

Firma C&K EDUKACJA Ewa Koszulska i Anna Gumny s.c. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. Kompetencje ICT - paszport do lepszej pozycji na rynku pracy. Celem projektu jest podniesienie kluczowych kompetencji w zakresie ICT, przyczyniających się do pełnej integracji społecznej i konkurencyjności na rynku pracy.

Małgorzata Tokarczyk, reprezentująca firmę Code Team Artur Jordan z Wrocławia, prowadzi szkolenie dla mieszkańców Bartnicy. Zapytaliśmy ją o postępy kursantów w obsłudze programów komputerowych:

MT: - Kursanci z Bartnicy robią ogromne postępy. Są to osoby, które wcześniej w dużej większości nie miały nigdy do czynienia z komputerami, a powiem szczerze - świetnie sobie radzą. Nawet w tej grupie pozwalam sobie troszeczkę szybciej iść z programem, niż w innych, bo naprawdę fajnie sobie radzą.

BA: - Są chętni do nauki?
MT: Mało tego, dopytują kiedy będzie kolejny, wyższy poziom.

BA: Ile osób uczęszcza na kurs?
MT: Firma realizuje projekty unijne w różnych miejscowościach. Obecnie mamy ok. 40 grup. Ta w Bartnicy liczy 17 osób. Muszę ją pochwalić, bo grupa trzyma naprawdę fajną frekwencję. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w sumie 80 godzin i rzadko kiedy zdarza się, aby ktoś nie przyszedł.

BA: Czego uczą się kursanci?
MT: Uczymy obsługi komputera w kilku obszarach: komunikacji, obsługi podstawowych narzędzi, tj. wodr i excel, obsługi internetu i programów graficznych. Kurs kończy się 1,5 godzinnym egzaminem zewnętrznym. Mam nadzieję, że uczestnicy zdadzą rewelacyjnie, na więcej niż wymagane 70%.

BA: Dlaczego wybrani zostali mieszkańcy tej wsi?
MT: Projekty skierowane są do mieszkańców różnych powiatów. W tym powiecie rekruterzy trafili akurat na Bartnicę.

BA: Dziękuję za rozmowę, a kursantom życzę zdanego egzaminu.

(PTKM)