Centrum Kultury aktywizuje w czasie kwarantanny

Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda po dwutygodniowym „zawieszeniu” zajęć znów w akcji. Gabriela Buczek, dyrektor CKGNR zachęciła swoich instruktorów do pracy zdalnej i oto mamy pierwsze tego efekty!

Jak doskonale,  wiemy wszyscy bezwzględnie i obowiązkowo pozostają w domach, ale żeby nie dać się nudzie od wtorku, 31 marca rozpoczęły się zajęcia on-line sekcji instrumentalnej. Sekcję prowadzi doświadczona instruktorka Joanna Kołcz. I choć zajęcia on-line na taką skalę będzie prowadziła po raz pierwszy, to pełna jest wiary i pozytywnej energii.

Wracają również zajęcia wokalne. Odbywać się będą, jak poinformowała nas Bożena Łaba, dwutorowo. Co to oznacza? Po pierwsze: zajęcia wokalne indywidualne instruktorka prowadzić będzie na zasadzie konsultacji z zainteresowaną osobą przez media społecznościowe, ogólnodostępnymi komunikatorami i pocztą elektroniczną. Jej uczniowie otrzymali krótkie zaproszenie motywujące już w samej treści. Ponieważ obecna sytuacja zmusza zarówno ich, jak i nas wszystkich do pozostania w domach i jest dużo wolnego czasu, to uczestnicy sekcji mają możliwość wykorzystania go śpiewająco!

Jeśli zaś chodzi o przygotowania tegorocznej edycji musicalu,  to również w tym tygodniu zaczęły pojawiać się na stronie facebookowej Młodzieżowego Teatru Muzycznego poszczególne etapy scenariusza tekstów i piosenek, jakie przygotowują młodzi aktorzy. Zachęcamy do podglądania efektów!

Centrum Kultury proponuje także warsztaty malarskie. Powstał już pierwszy film instruktażowy, a prowadząca warsztaty Agnieszka Brzezińska zapowiada, że to początek całej serii. Film pokazuje technikę malarską zwaną drippingiem, chętnie wykorzystywaną przez artystów abstrakcjonistów. Autorka skupia się na sposobie i technikach malarskich proponując jednocześnie jakiś temat. Tym razem zachęca do przedstawienia świata „Pod wodą”. Film dostępny jest na stronach FB Centrum Kultury, Galerii Sztuki Niezależnej i Gminy Nowa Ruda.

Od czwartku, 2 kwietnia działa również sekcja jogi. Okazuje się, że dla instruktorów CKGNR nie ma rzeczy niemożliwych! Sekcja jest ciągiem dalszym działań on-line. Ireneusz Rychliński korzystając z platformy www.zoom.us poprowadzi zajęcia dla uczestników sekcji. Wszyscy zainteresowani zostaną o szczegółach poinformowani indywidualnie.

Zaprzyjaźnione z Centrum Kultury animatorki proponują kreatywne zabawy dla najmłodszych. Nie masz pomysłu na zabawę? Zajrzyj na stronę FB Centrum Kultury lub bezpośrednio na stronę KAMAYU ART.

Wszyscy jak najmądrzej musimy przetrwać ten czas i pozostać w domu. Zachęcamy jednak do wykorzystania tej nadwyżki czasu w sposób twórczy i kreatywny.