OSIĄGNIĘCIA W DZIAŁALNOŚCI SPORTOWEJ I TURYSTYCZNEJ

Na terenie Gminy Nowa Ruda każdego roku organizowanych jest kilka dużych imprez sportowych. Najbardziej znanym i wielokrotnie nagradzanym jest Bieg na Wielką Sowę, w którym corocznie bierze udział kilkuset uczestników. Wcześniej za organizację tego sportowego wydarzenia otrzymywaliśmy „Brązową” i „Srebrną”, a w ostatnich dwóch latach z rzędu - „Złotą Kozicę” za najlepszy bieg górski w Polsce. Ważną imprezą sportową organizowaną cyklicznie jest także Bieg Niepodległości.

Byliśmy także współorganizatorem wydarzeń sportowych o charakterze ponadregionalnym, w tym: Bike Maratonu, Super Biegu, Biegu Gwarków oraz Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej. Największą popularnością wśród sportowców cieszyły się zawody w kolarstwie górskim z cyklu Bike Maraton i Super Bieg, które gromadziły na starcie ponad tysiąc uczestników. Dobrze przygotowane i ciekawe trasy pozytywnie spowodowały duże zainteresowanie aktywnym spędzaniem wolnego czasu w Gminie Nowa Ruda, co z pewnością wpłynie korzystnie na rozwój działalności agroturystycznej.