ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „UMIEM PŁYWAĆ 2019”

18 czerwca  2019 roku dobiegł końca kolejny etap ministerialnego projektu powszechnej nauki pływania „ Umiem Pływać 2019 „

Uczniowie klas II-III wszystkich Szkół Podstawowych prowadzonych przez Gminę Nowa Ruda w liczbie 135  uczestników przeszli kurs nauki pływania w ramach kolejnego etapu programu powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać” . Zajęcia sportowe dla dzieci zostały zorganizowane i przeprowadzone na pływalni Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie. Głównym celem zajęć było upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci w środowisku wodnym oraz nabywanie przez nie podstawowych umiejętności pływania, a także uświadomienie dzieciom i rodzicom korzyści zdrowotnych, jakie pociąga za sobą nauka tej ważnej umiejętności.  Dziewięć grup z każdej szkoły podstawowej ,odbywały swoje zajęcia zgodnie z założonym programem i harmonogramem. W czasie 10 godzin zajęć na basenie pod kierunkiem 3 instruktorów uczniowie poznawali tajniki umiejętności pływackich. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, z niecierpliwością czekały na kolejny wyjazd i ze smutkiem żegnały się po zakończeniu lekcji. Udział w tym projekcie dał dzieciom nie tylko możliwość nauki pływania, ale także aktywnego spędzania czasu wolnego i wspaniałej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały wiele radości i satysfakcji. Zajęcia na basenie rozbudziły potrzebę uczestnictwa w tej formie aktywności ruchowej, ucząc, jak w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu i innych akwenów wodnych. Udział w zajęciach umożliwił także nabycie podstawowych umiejętności pływania, rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zapobiegania wadom postawy, zachęcił także wychowanków do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia. Wspólne wyjazdy integrowały uczniów, zaangażowały także do wspólnych działań rodziców. Korzyści płynące z udziału w zajęciach to m.in. możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zapobiegania wadom postawy, utrzymanie dobrej kondycji i koordynacji ruchowej.

Dziękujemy instruktorom :  Panu Grzegorzowi Kuligowi, Panu Rafałowi Łacnemu, Pani Dianie Ławniczak oraz Wychowawcom za sprawowanie opieki nad dziećmi podczas wyjazdów.