Warsztaty dot. lokalnych produktów dla członkiń Kół Gospodyń Wiejskich

Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w operacji „Lokalnie, regionalnie i tradycyjnie - wiem co zjem" realizowanej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w partnerstwie z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Tradycyjnego.

Dla uczestników operacji przewidziane jest dwudniowe, bezpłatne szkolenie wraz z warsztatem kulinarnym w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Międzyzdrojach w następujących terminach:

*10-11.05.2018r* dla KGW z województwa dolnośląskiego (10 osób)

Celem warsztatów jest poszerzenie wiedzy i kompetencji z zakresu unijnych i krajowych systemów jakości żywności. Uczestnicy szkolenia poszerzą wiedzę nt. dziedzictwa kulinarnego swojego regionu, dowiedzą się, jak wyszukiwać, identyfikować i promować lokalne i regionalne produkty, jak funkcjonują krótkie łańcuchy żywności oraz wymienią się swoimi doświadczeniami w zakresie przygotowywania lokalnych produktów. Poznają również możliwości legalnej sprzedaży lokalnej żywności w ramach sprzedaży i dostaw bezpośrednich, Rolniczego Handlu Detalicznego (RHD) i działalności Marginalnej Lokalnej i Ograniczonej (MOL). Poruszona zostanie również tematyka żywienia funkcjonalnego i wykorzystania w nim lokalnych zasobów kulinarnych. Warsztaty kulinarne poprowadzą znani szefowie kuchni.

Do udziału w operacji należy zgłosić się, wypełniając formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny KLIKNIJ TU w terminie do *dnia 24 kwietnia 2018 roku*.

Formularz może zostać przesłany w formie skanu na adres mailowy KLIKNIJ TU lub faxem na nr 22 620 90 93 lub pocztą tradycyjną na adres:

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

ul. Miedziana 3A

z dopiskiem: warsztaty kulinarne.

(Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej)