XLI Sesja Rady Gminy Nowa Ruda

29 grudnia odbyła się XLI Sesja Rady Gminy Nowa Ruda.

U progu nowego roku przegłosowano uchwały w sprawie:

- zmian w budżecie Gminy Nowa Ruda na rok 2017,

- zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Nowa Ruda,

- wydatków niewygasających z upływem roku budżetowego 2017,

- zmieniająca uchwałę w sprawie emisji obligacji komunalnych Gminy Nowa Ruda,

- wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Nowa Ruda na lata 2018-2022,

- przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Nowa Ruda na 2018 rok,

- zamiaru utworzenia Zespołu Przedszkolnego w Woliborzu,

- stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego.

Wójt Adrianna Mierzejewska podziękowała radnym oraz pracownikom urzędu za sprawne przygotowanie i uchwalenie budżetu na 2018 rok.

Podczas sesji, Prezes Gminnych OSP Bartosz Słoninka i Komendant Gminnych OSP Paweł Gargol prosili o zorganizowanie spotkania, na którym zostaną omówione szczegółowo potrzeby sprzętowe ochotników w Gminie Nowa Ruda.