AGNIESZKA TOMCZUK NOWYM SOŁTYSEM DZIKOWCA

18 marca odbyło się Zebranie Wiejskie w Dzikowcu w celu przeprowadzenia głosowania w sprawie odwołania Henryka Srokowskiego z funkcji sołtysa i dokonania wyboru nowego  kandydata na to stanowisko.

Zebranie zostało zwołane po wpłynięciu do urzędu gminy wniosku o odwołanie dotychczasowego gospodarza wsi, podpisanego przez 181 mieszkańców sołectwa.

Do sali gimnastycznej przybyło 238 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Oddano 230 ważnych głosów, z których 145 - za, a 85 - przeciw odwołaniu Henryka Srokowskiego.

W związku z odwołaniem sołtysa, mieszkańcy zgłosili trzy kandydatury na nowego sołtysa. W głosowaniu oddano 176 głosów ważnych, w tym 134 - za wyborem Agnieszki Tomczuk na swojego nowego gospodarza.

W związku z powyższym, Agnieszka Tomczuk zostaje sołtysem wsi Dzikowiec.