Najlepsze inicjatywy w naszych sołectwach

W poniedziałek, 25 czerwca w Starostwie Powiatowym w Kłodzku odbyło się uroczyste wręczenie promes dla sołectw w ramach konkursu "Najlepsze Inicjatywy Społeczności Lokalnych 2018". Spośród 28 złożonych wniosków komisja wyłoniła 19 najlepszych wniosków. Wśród nich, niemal co trzeci pochodził z Gminy Nowa Ruda. To duża zasługa pracowników referatu Oświaty i Spraw Społecznych, którzy nie tylko zachęcali sołtysów do złożenia wniosków, ale również pomagali im w ich sporządzeniu.

Nasze sołectwa będą realizować projekty pn.:

SOKOLEC - "Sokolec to przepiękna okolica, mieszkańców rozpieszcza, a turystów swym pięknem chce zachwycać" z dofinansowaniem w wysokości 2.000,00 zł

KOSZYN - "Ochrona przyrody - nasadzenie roślin, drzew i krzewów - upiększanie Sołectwa Koszyn" z dofinansowaniem w wysokości 1.200,00 zł

BIEGANÓW - "Budowa altany i jej wyposażenie" z dofinansowaniem w wysokości 1.800,00 zł

BARTNICA - "Piknik rodzinny na nowym placu zabaw sposobem na integrację społeczności lokalnej" z dofinansowaniem w wysokości 1.150,00 zł

WŁODOWICE - "Wyposażenie siłowni plenerowej w nowe urządzenie" z dofinansowaniem w wysokości 2.000,00 zł

LUDWIKOWICE KŁ. - "Plac rekreacyjno-sportowy" z dofinansowaniem w wysokości 1.300,00 zł

DZIKOWIEC - "Salę sportową modernizujemy, z przyjemnością w jej kuchni gotujemy" z dofinansowaniem w wysokości 1.500,00 zł