Umowa użyczenia nowej siedziby urzędu

Dzisiaj tj. 9 sierpnia wójt Adrianna Mierzejewska podpisała umowę użyczenia budynku, w którym mieścił się Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Kłodzku z siedzibą w Nowej Rudzie przy ulicy Niepodległości 2. Podpisana umowa pozwoli na rozpoczęcie prac związanych z przeniesieniem urzędu z pomieszczeń wynajmowanych od firmy Orange, zanim obiekt zostanie przekazany gminie w formie darowizny. Sfinalizowanie przejęcia budynku sprawi, że gmina będzie posiadać własny budynek bez konieczności ponoszenia kosztów zakupu nieruchomości. Jedyne koszty będą dotyczyć prac adaptacyjnych i modernizacyjnych.

Przejęcie budynku nie byłoby możliwe, gdyby nie  wsparcie udzielone m.in. przez posła Michał Dworczyka - szefa kancelarii Rady Ministrów.