Otwarcie nowej sali gimnastycznej

20 września 2018 roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie miało miejsce ważne i długo oczekiwane wydarzenie, którym było otwarcie sali gimnastycznej oraz nowoczesnej multimedialnej pracowni przyrodniczej.

Uroczystość pod hasłem „Marzenia się spełniają”  miała bardzo podniosły charakter. Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością uroczystość otwarcia byli: Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświat, Kamil Krzysztof Zieliński – Wicewojewoda Dolnośląski, Roman Szełemej – Lider Aglomeracji Wałbrzyskiej i Prezydent Wałbrzycha, Burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński oraz władze Gminy Nowa Ruda: Wójt - Adrianna Mierzejewska. Oficjalne otwarcie sali nastąpiło poprzez symboliczne odsłonięcie tablicy. Pan Roman Kowalczyk - Dolnośląski Kurator Oświaty w słowach skierowanych do uczestników spotkania  podkreślił wielkie znaczenie sportu dla rozwoju duchowego i fizycznego każdego dziecka oraz wartości jakimi powinni kierować się w życiu.

Do użytku uczniów oddano salę o wymiarach 15 x 30 m, która umożliwia prowadzenie szkolnych zajęć wychowania fizycznego oraz organizację rozgrywek piłki siatkowej, koszykówki i piłki ręcznej. Wybudowana infrastruktura została doposażona w akcesoria typu: drabinki gimnastyczne, tablice do koszykówki z wysięgnikiem ruchomym - słupki do siatkówki z siatką. Na zapleczu powstał zespół przebieralni, natryskownia i wc dla uczniów i nauczycieli, zaplecze magazynowe sali, kotłownia, gabinet kultury fizycznej. Całość jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ważnym elementem inwestycji jest utworzenie dodatkowej, nowocześnie wyposażonej klasopracowni przyrodniczej z pomocami dydaktycznymi rekomendowanymi przez MEN. Realizacja zadania przyczyni się do  podniesienie standardów nauczania w placówce, wpłynie pozytywnie na kondycję fizyczno-zdrowotną uczniów i pomoże im w zdobyciu kompetencji niezbędnych na rynku pracy.

Wartość zadania wyniosła 2,7 mln zł, i została dofinansowana w 67% w ramach RPO WD 2014-2020, za pośrednictwem Aglomeracji Wałbrzyskiej. Dodatkowo, Gminie Nowa Ruda przyznano dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z budżetu państwa w wysokości 33%. Dzięki przyznanym dotacjom, Gmina Nowa Ruda mogła w trakcie tej kadencji wybudować także boisko przy szkole Ludwikowicach Kłodzkich., a także trwa budowa boiska przy szkole w Jugowie.

Podczas uroczystości zostały wręczone stypendia przyznawane po raz pierwszy przez Wójt Gminy Nowa Ruda, dla uczniów osiągających wysokie wyniki sportowe. Otrzymali je uczniowie ze szkół w Bożkowie (2 osoby), Jugowie (1osoba), Ludwikowicach Kłodzkich (1osoba), Włodowicach (1osoba) i Dzikowcu (1 osoba).

25.09.2018