Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego

Wójt Gminy przypomina

W terminie od 1 lutego 2019 r. do 28 lutego 2019 r. rolnicy, którzy chcą otrzymać zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystywanego do produkcji rolnej, muszą złożyć odpowiedni wniosek wraz z formularzem informacji przedstawionych przy ubieganiu się o pomoc w rolnictwie lub rybołówstwie inna niż pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie oraz oświadczenie w Urzędzie Gminy Nowa Ruda, ul. Niepodległości 4, pok. nr 4. Do wniosku należy dołączyć faktury VAT (lub ich kopie) stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r. oraz dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w ramach kwoty zwrotu podatku określonej na 2019 r.