Jezioro Łabędzie dla 150 kobiet

Na Gminny Dzień Kobiet, który odbył się w sobotę, 9 marca w wyremontowanej w ubiegłym roku sali wiejskiej w Czerwieńczycach, przybyło 150 pań.

Po przywitaniu ich przez sołtys Danutę Radzik-Dyl i złożeniu życzeń przez zastępcę wójta Ryszarda Czerewatego, rozpoczęła się część artystyczna uroczystości.

W programie „Telewizji Czerwieńczyce” w bardzo zabawny sposób przedstawione zostały: wiadomości ze wszystkich gminnych miejscowości, prognoza pogody dla gminy i gminne wiadomości sportowe. Przybyłym paniom bardzo podobał się pokaz mody damskiej w wykonaniu panów. Największym powodzeniem cieszył się jednak męski pokaz taneczny, a fragment baletu „Jezioro Łabędzie” otrzymał oklaski na stojąco z prośbą o bis.

Program artystyczny dopełnił występ Kół Gospodyń Wiejskich z Krajanowa oraz występ dzieci ze świetlicy, które śpiewały i mówiły wiersze.

Mówiąc o uroczystości, należy również wspomnieć o przygotowaniu, przez Koło Gospodyń Wiejskich Czerwieńczyce pod przewodnictwem pani Haliny Tomasik, przepysznej zupy neapolitańskiej oraz sałatek i półmisków wędlin. Spożywania tych wspaniałych dań towarzyszyły występy Kół Gospodyń Wiejskich, które rozpoczęły panie z KGW Krajanów.

Na uroczystości obecne były także dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Gabriela Buczek oraz kierownik Biblioteki Publicznej działającej przy CKGNR w Ludwikowicach Kł., Urszula Poźniak.