Muflon za Bieg Na Wielką Sowę

10 maja, w piątek miała miejsce uroczysta XXI gala Plebiscytu Gospodarczego MUFLONY 2018.

Organizatorem Plebiscytu jest spółka Kubara Lamina S.A., wydawca tytułów prasowych: Tygodnika Wałbrzyskiego/NWW, Wiadomości Świdnickich i Tygodnika Dzierżoniowskiego.

Wyboru laureatów dokonała Kapituła, złożona z ludzi biznesu i przedstawicieli samorządu, a na jej czele tradycyjnie stanął prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

W ramach konkursu w kilku kategoriach wybierane są najlepsze firmy, samorządy i instytucje. Kapituła Konkursu docenia kreatywność, przedsiębiorczość, działania ekologiczne, innowacyjność oraz odpowiedzialność w biznesie. W tegorocznej edycji marmurowe statuetki wręczano w pięciu kategoriach. Dwóch nowych - „Debiut w biznesie” i „Hit Aglomeracji Wałbrzyskiej” oraz w trzech pozostałych kategoriach: „Firma Odpowiedzialnego Biznesu”, „Wydarzenie/Inicjatywa 2018 Roku” i „Mikro/Mała Firma”.

Na uczestników czekały jak zwykle nowości. Najważniejszą była statuetka. Niby taka sama jak w poprzednich latach, ale nieco zmieniona w formie.

Wśród nominowanych w plebiscycie skierowanym do szerokiego grona podmiotów z terenu kilku powiatów: wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego, kamiennogórskiego, ząbkowickiego i kłodzkiego, zdobywcą statuetki w kategorii „Wydarzenie/Inicjatywa 2018 Roku” zostało Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Dyrektor Gabriela Buczek odebrała marmurową statuetkę za organizację 9. Regatta Bieg Na Wielką Sowę, pokonując m.in. Maraton Pieszy – „Sudecka Żyleta” - wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy i Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu ze spektaklem „Bolko Świdnicki - Mały Wielki Książę”.

Wójt Gminy Nowa Ruda, Adrianna Mierzejewska serdecznie gratuluje i życzy dalszych sukcesów.