Gminno-Miejskie zawody Sportowo-Pożarnicze

W sobotę, 8 czerwca na boisku sportowym w Bożkowie odbyły się Gminno-Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze.
W tym roku do udziału w rywalizacji zgłosiło swoje zespoły 8 Ochotniczych straży Pożarnych z Gminy Nowa Ruda, Ochotnicza Straż Pożarna z Drogosławia oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Jetřichova (Czechy). Większość OSP zgłosiło do udziału w zawodach drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych tj. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (MDP) Iskierki, MDP w wieku od 13-18 oraz drużyny kobiet i mężczyzn w wieku powyżej 18 roku życia. Zawody rozpoczęły się od złożenia meldunku wójt Adriannie Mierzejewskiej, pełniącej funkcję wiceprezesa Zarządu Gminnego OSP RP. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali: Dariusz Chojecki - wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP w Kłodzku; prezes Zarządu Gminnego OSP RP - Bartosz Słoninka, komendant gminnych OSP - Paweł Gargol), dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Rudzie – brygadier Rafał Chorzewski oraz profesjonalnie przygotowani sędziowie. Na zakończenie drużynom zostały wręczone dyplomy i puchary. Wójt Adrianna Mierzejewska przekazała także bony pieniężne o wartości 500 zł, dla wszystkich gminnych OSP.
Pragnę podziękować organizatorom, zawodnikom, kibicom, a zwycięzcom pogratulować osiągnięcia znakomitych wyników i życzyć sukcesów na zawodach szczebla powiatowego. Wyniki i szersza relacja z zawodów znajdzie się już niebawem w kolejnym wydaniu Biuletynu WIADOMOŚCI GMINY NOWA RUDA.

Wyniki Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych:

Iskierki:
  Nowa Ruda-Drogosław