Zdalna szkoła w Gminie Nowa Ruda

Wydatek finansowany z projektu Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”,  działanie 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotyczącej realizacji projektu grantowego pn.  ZDALNA SZKOŁA- wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego z dnia 23 kwietnia 2020r

ZDALNA SZKOŁA W GMINIE NOWA RUDA

Wniosek „Zdalna Szkoła w Gminie Nowa Ruda” przeszedł pozytywnie ocenę  i uzyskał dofinansowanie w wysokości 70 tys zł bezzwrotnej dotacji  przeznaczonej na zakup laptopów dla placówek oświatowych. Dzięki tej dotacji w dniu 27 maja 2020r. Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska przekazała szkołom podstawowym nowoczesny sprzęt komputerowy do kształcenia zdalnego. Zakupiony sprzęt to nowe przenośne komputery oraz urządzenia wielofunkcyjne ( z funkcją drukowania w kolorze, skanowania i kopiowania). Całość  ma służyć lepszej organizacji pracy uczniów uczących się w domach ale także tych najmłodszych, którzy od 25 maja są w szkole.
         W najbliższym czasie Gmina złoży wniosek w drugiej edycji projektu „Zdalna szkoła +”. Nie czekając jednak na dofinansowanie z grantowego projektu (którego wysokość to 55 tys zł), sprzęt został już przez Gminę  zakupiony i  przekazany do szkół.

Rodzice mogą składać wnioski do szkół o użyczenie komputera e-mailowo lub telefonicznie.

Szkoła Podstawowa im. Św. Franciszka z Asyżu w Ludwikowicach Kłodzkich otrzymała 12 laptopów i 2 urządzenia wielofunkcyjne. Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie otrzymała 18 komputerów i 2 urządzenia wielofunkcyjne. Szkoła Podstawowa w Jugowie otrzymała 14 komputerów i 2 urządzenia wielofunkcyjne.