Nabór na rachmistrzów terenowych Powszechnego Spisu Rolnego 2020

W dniach od 1 września 2020 r. do 30 listopada 2020 r. odbędzie się Powszechny Spis Rolny, w związku z czym, Wójt Gminy Nowa Ruda ogłasza nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych, którzy swoją pracę rozpoczną 1 października 2020 r.

Kandydat na rachmistrza obowiązkowo musi odbyć szkolenie z organizacji, metodologii, promocji spisu, ochrony danych osobowych oraz obsługi aplikacji do realizacji spisu na urządzeniu mobilnym. Szkolenie będzie odbywało się w okresie między 3 sierpnia a 11 września 2020 r.,  w formie zdalnej, stacjonarnej lub będącej połączeniem obu form. Będzie bezpłatne, jednak koszty dojazdu na szkolenie nie będą zwracane. Kandydaci na rachmistrzów terenowych podczas szkolenia i egzaminu po szkoleniu posługują się własnym urządzeniem mobilnym z dostępem do Internetu. Zakończy się ono egzaminem testowym w formie elektronicznej, sprawdzającym wiedzę merytoryczną i przygotowanie do wykonywania czynności zbierania danych przy wykorzystaniu urządzenia mobilnego. Kandydat, który nie weźmie udziału w całości szkolenia, nie może przystąpić do egzaminu kończącego szkolenie.
Po uzyskaniu statusu rachmistrza, zobowiązany jest on do przesłania za pośrednictwem e-mail na adres urzędu statystycznego zdjęcia w formacie .jpg do identyfikatora rachmistrza spisowego oraz innych danych niezbędnych do zawarcia umowy zlecenia.
Rachmistrz terenowy będzie wykonywał czynności w ramach prac spisowych na podstawie umowy zlecenia zawartej z Dyrektorem Urzędu Statystycznego we Wrocławiu. Wynagrodzenie rachmistrza ustala się jako iloczyn stawki wynoszącej 37 zł brutto i liczby przeprowadzonych bezpośrednich wywiadów z użytkownikiem gospodarstwa rolnego, skutkujących prawidłowym spisaniem gospodarstwa rolnego. W przypadku wywiadów telefonicznych stawka za przeprowadzony wywiad wynosi 20 zł. Przy zbieraniu danych należy posługiwać się umieszczonym w widocznym miejscu identyfikatorem rachmistrza spisowego.
O powołaniu na rachmistrza, decydować będzie kolejność zgłoszenia kandydata.

Tutaj możecie Państwo zapoznać się z pełną treścią Informacji Wójta Gminy Nowa Ruda o otwartym i konkurencyjnym naborze kandydatów na rachmistrzów terenowych wraz z załącznikami w postaci kwestionariusza zgłoszeniowego, oświadczenia o niekaralności oraz oświadczeniu dotyczącym zapoznania się z Informacją o przetwarzaniu danych osobowych.