Podpisanie umowy na Dowóz uczniów z terenu Gminy Nowa Ruda do placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Nowa Ruda w roku szkolnym 2020/2021 i 2021/2022

W dniu 10 sierpnia 2020 roku Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska podpisała z firmą Paweł Gorczyca SMILEBUS TRANSPORT OSÓB z siedzibą w Nowej Rudzie, trzy umowy na realizację zadania publicznego polegającego na dowozie i odwozie uczniów w roku szkolnym 2020/2021 i 2021/2022 dojeżdżających  do placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Nowa Ruda oraz sprzedaż biletów w celu korzystania z usługi przewozów regularnych osób w krajowym transporcie drogowym w ramach linii regularnych obejmujących miejscowości z których dojeżdżają uczniowie do Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Ludwikowicach Kł. i Przedszkola Samorządowego w Ludwikowicach Kł., do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego  z Oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie i Przedszkola Samorządowego w Bożkowie oraz do szkoły podstawowej w Jugowie i Przedszkola Samorządowego w Jugowie. Wykonawca zadania został wyłoniony w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zmianami),  w trybie przetargu nieograniczonego, obejmującego trzy części zadania.

W postępowaniu oferty złożyło 5 firm.

Przez wiele lat przewozem dzieci i młodzieży do szkół gminnych zajmowała się spółka PKS S.A. w Kłodzku, która w postępowaniu, z uwagi na zaoferowaną wysoką cenę otrzymała najniższą liczbę punktów. Mamy nadzieję na bardzo dobrą współpracę z firmą Smilebus, która niejednokrotnie przewoziła uczniów na uroczystości i wydarzenia sportowe, rzetelnie i terminowo wywiązując się ze zlecenia.

Na obrazku widoczne są trzy osoby, Wójt Gminy Adrianna Mierzejewska, Izabela Słowek-Chorób oraz przedstawiciel firmy SMILEBUS, zdjęcie przedstawia podpisanie umowy.