Zmiana zasad udzielania stypendiów w Gminie Nowa Ruda

Zmienią się zasady udzielania stypendiów w Gminie Nowa Ruda.

Od nowego roku szkolnego 2020/2021  stypendia motywacyjne będą otrzymywać wyłącznie uczniowie szkół prowadzonych przez Gminę Nowa Ruda.

To w tych szkołach będą podejmowane decyzje  o spełnieniu przez uczniów kryteriów  do otrzymania stypendium. Jest to dobra informacja również dla tych uczniów, którzy uczęszczają do gminnych szkół ale nie są mieszkańcami Gminy Nowa Ruda. Dotychczas ten warunek, oprócz świetnych wyników w nauce czy sporcie, musiał być spełniony. Zatem od tego roku szkolnego każdy uczeń gminnej szkoły ma szanse otrzymać stypendium.

[Grafika. Ilustracja kolorowa, zawierająca biret szkolny w kolorze niebieskim oraz rulon papieru]