Możliwe wznowienie Powszechnego Spisu Rolnego w terenie

Szanowni Państwo,

informujemy o możliwości wznowienia spisów bezpośrednich przez rachmistrzów w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

Spis metodą wywiadu bezpośredniego w terenie może być prowadzony pod warunkiem zachowania standardowych zaleceń sanitarnych zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. W trakcie przeprowadzania wywiadów bezpośrednich należy bezwzględnie dbać o zachowanie dystansu społecznego, a także realizować obowiązek zakrywania ust i nosa podczas pracy z respondentami. Aktualne zasady bezpieczeństwa znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

Rachmistrzowie wyposażeni zostali w środki ochrony indywidualnej (maseczki i płyn dezynfekujący).

O metodzie przeprowadzenia wywiadu (przez telefon lub bezpośrednio u respondenta) decyduje rachmistrz.

Rekomenduje się przeprowadzanie wywiadów przez telefon. Jeżeli niezbędny jest wywiad bezpośredni (za zgodą rachmistrza i respondenta), powinien on być przeprowadzany w miarę możliwości w terenie otwartym. Nie rekomenduje się prowadzenia spisu w lokalach mieszkalnych.

Ze swojej strony cały czas zachęcamy do samospisu internetowego w domu lub siedzibie Urzędu Gminy!