Sto tysięcy na sprzęt ratownictwa

Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska odebrała promesę na nabycie sprzętu ratownictwa na rzecz ochotniczych straży pożarnych. Wójt powierzono środki Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 109.751,40 zł. Wkład własny Gminy wyniesie 1.108,60 zł. Koordynatorem procesu przekazywania środków został bryg. Marek Hajduk z KW PSP we Wrocławiu.

Na zdjęciu wraz z dyrektorem Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Mikołajem Pawlakiem, z rąk którego 20 kwietnia br. wójt Adrianna Mierzejewska odebrała promesę.

Wójt Adrianna Mierzejewska dziękuje Zastępcy Pawłowi Szafranowi, Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Rudzie Rafałowi Chorzewskiemu oraz Zarządowi Gminnych OSP - Prezesowi Bartoszowi Słonince i Komendantowi Pawłowi Gargolowi za koordynację i przygotowanie wniosku, a także Joannie Walaszczyk, Radnej Powiatu Kłodzkiego oraz Dyrektor Biura Poselskiego Posła Michała Dworczyka za zrozumienie potrzeb gminy i przychylność.