Spotkanie i pojednanie przy wigilijnym stole

W rodzinnej, radosnej atmosferze kilkudziesięciu seniorów i osób samotnych z terenu Gminy Nowa Ruda spotkało się w środę 20 grudnia w sali centrum kultury w Ludwikowicach Kł.

Spotkanie rozpoczęła modlitwa, poprowadzona przez ks. proboszcza Jana Patykowskiego, po której nastąpiła część artystyczna. W prawdziwie świąteczny klimat wprowadziły wszystkich zebranych wzruszające jasełka, przygotowane przez dzieci z DPS z Ludwikowic Kł., które przypomniały nam, jak niezwykłym wydarzeniem było przyjście na świat Chrystusa. Również zdolne maluchy z przedszkola w Ludwikowicach Kł. zaprezentowały świąteczne przedstawienie, przeplatane kolędami. Rodzice dzieci przyglądały się swoim pociechom z nieskrywaną dumą. Część artystyczną zakończył występ niezastąpionych pań z Klubu Seniora „Iskierka” z Ludwikowic Kł. Kolędy i pastorałki – jak zwykle przygotowane były na najwyższym poziomie!

Napełnieni świątecznym nastrojem, w rodzinnym serdecznym gwarze, wszyscy składali sobie najserdeczniejsze, szczere, przepełnione miłością życzenia bożonarodzeniowo-noworoczne, dzieląc się opłatkiem.

Wyjątkowym momentem był występ młodzieży, wolontariuszy ze Stanisławowa, z Ukrainy, którzy przyjechali na zaproszenie p. Teresy Bazały. Wykonane w języku polskim i ukraińskim kolędy, zostały nagrodzone owacją na stojąco! Występ młodzieży zakończył ponad dwugodzinne spotkanie wigilijne, które odbywając się tylko raz w roku, czyni je bardzo wyjątkowym. Ale chciałoby się, aby takie wzruszające momenty miały miejsce o wiele częściej.

Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska i Dyrektor CKGNR Gabriela Buczek dziękują księżom proboszczom za nieocenione wsparcie i poinformowanie mieszkańców o wigilijnym spotkaniu, w szczególności ks. proboszczowi Janowi Patykowskiemu za opłatek i modlitwę, i ks. proboszczowi Krzysztofowi Kaczmarkowi za obecność, sołtysom, w szczególności sołtysom z Bartnicy, Sokolca, Bożkowa i Ludwikowic Kł.,, którzy byli obecni ze swoimi mieszkańcami, sołtysowi ze Świerk, strażakom z OSP z Ludwikowic Kł. za pomoc w organizacji, dzieciom z DPS w Ludwikowicach Kł. oraz dzieciom z Zespołu Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kł. za piękne występy, Klubowi Seniora Iskierka z Ludwikowic Kł. za oprawę muzyczną, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Jugowa za przygotowanie ciast, a Państwu Marzenie i Marcinowi Błońskim za przygotowanie wigilijnych potraw. Dzięki Wam wiele osób z Gminy Nowa Ruda mogło poczuć prawdziwy, rodzinny, radosny klimat Świąt Bożego Narodzenia.