Przekazanie dokumentacji akt osiedleńczych

Wójt Gminy Nowa Ruda informuje, że od dnia 20 grudnia 2017 roku w swoim zasobie archiwalnym nie posiada dokumentów dotyczących nadania gospodarstw rolnych za mienie pozostawione w kraju lub poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej przed rokiem 1939.

Akta osiedleńcze przekazane zostały do Archiwum Państwowego we Wrocławiu, oddział w Kamieńcu Ząbkowickim, dlatego też osoby zainteresowane proszone są o kontakt z w/w instytucją - nr tel. 74 817 3540, adres do korespondencji – plac Kościelny 4, 57-230 Kamieniec Ząbkowicki.