Rowerowy region – Ziemia Noworudzko – Radkowsko – Broumovska

„Rowerowy region – Ziemia Noworudzko – Radkowsko – Broumovska”

Zadanie jest partnerskim projektem Gminy Nowa Ruda, Gminy Miejskiej Nowa Ruda, Gminy Radków oraz Miasta Broumov, mającym na celu  połączenie kluczowej infrastruktury turystycznej w czesko- polskim regionie pogranicza i spięcie jej w jedną spójną sieć tras rowerowych. Celem ostatecznym jest podniesienie atrakcyjności regionu dla turystów, oraz umożliwienie im atrakcyjnego i aktywnego pobytu przez możliwie najdłuższy czas.

Przewidywany termin realizacji projektu: 2017 r. – 2019 r. (Gmina Nowa Ruda zaplanowała roboty budowlane na 2017 r., a promocję projektu na 2018 r.)

Wartość zadania: 289 000,00 Euro

Dofinansowanie: 85%.

W ramach swojej części projektu Gmina Nowa Ruda planuje:

- realizację robót budowlanych wraz z nadzorem inwestorskim (modernizacja ścieżki we Włodowicach na odcinku 3071 mb, przebudowa mostu, montaż oznakowania drogowego, barier ochronnych oraz wykonanie miejsc odpoczynku dla rowerzystów - stół, ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, wiata drewniana),

- montaż tablicy turystycznej, drogowskazów, licznika odwiedzających,

- promocję projektu (wykonanie map rowerowych, tablicy pamiątkowej i informacyjnej, aktualizację aplikacji mobilnej, uroczyste otwarcie ścieżki).

Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska– Polska

25.04.2017