Projekt „Palimy się do współpracy”

Projekt „Palimy się do współpracy”

współfinansowany ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

Partnerzy projektu: Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi Kłodzkiej, Gmina Miejska Nowa Ruda, Miasto Broumov

Założenia projektu

Celem projektu jest stworzenie stałych regionalnych kontaktów pomiędzy jednostkami  ochotniczej straży pożarnej z ziem Broumowskich i Noworudzkich. Wspólne spotkania formalne i nieformalne mają nawiązywać do więzi i tradycji przerwanych odejściem poprzedniej generacji strażaków- ochotników. W ramach projektu zaplanowano organizację wspólnych ćwiczeń, warsztatów i spotkań, a także zakup drobnego wyposażenia, które będzie służyło jako zaplecze podczas przyszłych wspólnych wydarzeń jednostek partnerskich.

W ramach działań  kluczowych OSP Nowa Wieś Kł. zaplanowała:

- organizację warsztatów strażackich dla młodzieżowej OSP wraz ze szkoleniem z pierwszej pomocy przedmedycznej,

- organizację zawodów strażackich dla ok. 200 strażaków z 22 drużyn

- organizację spotkania podsumowującego projekt,

- zakup wyposażenia osobistego oraz drobnego sprzętu gaśniczo – ratowniczego,

- zakup mebli niezbędnych do realizacji spotkań stacjonarnych,

- promocję projektu (w tym wydanie kalendarza strażackiego na 2018 r.)

Ponadto druhowie z OSP będą uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach realizowanych przez Partnerów Projektu.

Okres realizacji: kwiecień 2017 – marzec 2018

Wartość projektu:  12 220,00 EUR