Wbili pierwszą łopatę pod budowę nowej remizy

Na tą chwilę ochotnicy z Bożkowa czekali wiele lat. Udało się. W czwartek, 19 października 2017 r. Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska, wraz z wykonawcą - firmą SIBUD S.A., reprezentowaną przez Prezesa Spółki Wiesława Hucaluka i Wiceprezesa Spółki Patryka Robaka oraz strażakami, reprezentowanymi przez Prezesa OSP w Bożkowie Mariusza Węglarza, wbili symbolicznie pierwszą łopatę pod budowę nowej remizy w Bożkowie.

Budynek za 1.078.000,00 zł, powstanie w ciągu roku, według nowych planów, przewidujących pomieszczenia garażowe na wozy bojowe oraz pomieszczenia socjalne. Prace poprowadzi ta sama firma, która obecnie w budynku szkoły po drugiej stronie ulicy - przeprowadza termomodernizację i budowę sali gimnastycznej.

Zarówno wójt, jak i strażacy, nie kryją zadowolenia, że inwestycję udało się zacząć jeszcze w tym roku - Będziemy teraz mieli godne miejsce, będziemy mogli organizować spotkania i szkolenia dla młodzieży, a także doskonalić swoje umiejętności, żeby być jeszcze lepiej wyszkoloną jednostką - mówił Prezes OSP w Bożkowie Mariusz Węglarz.

- Ta inwestycja przyczyni się do tego, że nasza jednostka będzie działała jeszcze prężniej. Wiemy ile jest jednostek, ile pieniędzy ma do dyspozycji gmina i ile kosztuje wóz bojowy, ale samo-chód, po wybudowaniu remizy, będzie jedyną rzeczą, potrzebną nam do pełni szczęścia. Wiemy, że jest światełko w tunelu. Jesteśmy szczęśliwi z tego powodu - dodaje Grzegorz Nierodka, delegat na zjazd Oddziału Gminnego OSP w Bożkowie i Przewodniczący Rady Gminy Nowa Ruda.

- Szczęśliwy dzień w Bożkowie. Po sali gimnastycznej, powstaje remiza, na którą wszyscy czekali. Mam też dobrą wiadomość dla kolejnych druhów. Już niedługo rozpoczniemy termomodernizację remizy w OSP w Nowej Wsi Kł. - nie kryje zadowolenia wójt Adrianna Mierzejewska i dodaje: - Wszystkie jednostki będą wyglądały coraz lepiej. Jest to zasługa przede wszystkim strażaków, którzy często sami wykonują różne prace remontowe, prosząc tylko o materiał. To jest dla nas ogromna pomoc. Taka postawa zasługuje w pełni na wyróżnienie i wsparcie.

Strażacy z OSP w Bożkowie serdecznie zapraszają rodziców, aby zachęcili dzieci do wstępowania w szeregi OSP. - Można się tu nauczyć wielu rzeczy - zachęca Grzegorz Nierodka i dodaje: - Przyczyniajmy się wspólnie do zwiększania bezpieczeństwa na terenie zarówno naszej wsi, gminy, ale i terenu poza gminą.