Inwestycje drogowe w trakcie realizacji w połowie 2018 roku

Remont dróg wewnętrznych - ul. Kościelna i boczna od ul. Fabrycznej w Ludwikowicach Kł. oraz ul. Berneńska w Jugowie
Wykonawca: Serafiński Roboty Ziemne i Budowlane z Ludwikowic Kł.
Wartość zadania: 54.523,31 zł
Termin wykonania prac: wykonano

Remont drogi wewnętrznej nr dz. 30/8, 61/10 we Włodowicach, łącznie 300 m
Wykonawca: Dar-Kop z Wambierzyc
Wartość zadania: 59.594,48 zł
Termin wykonania prac: wykonano

Przebudowa dwóch mostków i I etapu drogi k. kościoła w Świerkach - łącznie 250 m
Wartość zadania: 599.000,15 zł
Termin wykonania prac: wykonano

Fot. Most  w Świerkach, między plebanią a cmentarzem

Fot. Most  w Świerkach, k. przystanku autobusowego

Remonty cząstkowe dróg gminnych o nawierzchni tłuczniowej
Wykonawca: Dar-Kop z Wambierzyc
Wartość zadania: 98.664,77zł
Termin wykonania prac: do końca roku

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Dzikowiec, przy ul. Kolonia w Dzikowcu o długości 730 m o nawierzchni bitumicznej.
Wykonawca: ogłoszono II przetarg
Wartość zadania: ogłoszono II przetarg
Termin wykonania prac: grudzień br.

Część 1. Przebudowa drogi, w tym m.in. wykonanie nawierzchni z kostki betonowej i remont przepustów - Jugów, ul. Małachowskiego, 450 m
Część 2. Przebudowa drogi, w tym m.in. wykonanie nawierzchni z kostki betonowej i remont przepustów -  Jugów, dz. 915 i 676/1 - 156 m
Część 3. Przebudowa drogi, w tym m.in. wykonanie nawierzchni z kostki betonowej -  Jugów, w kierunku Głównej 56, 200 m
Część 4. Przebudowa drogi, w tym m.in. wykonanie nawierzchni asfaltowej - Ludwikowice Kł., Kolonia Kasprowicza, 550 m
Część 5 Przebudowa drogi, w tym m.in. wykonanie nawierzchni asfaltowej - Ludwikowice Kł., ul. Batorego - 565 m
Wykonawca: w trakcie przetargu
Wartość zadania: w trakcie przetargu
Termin wykonania prac: grudzień br.

Przebudowa skrzyżowania w Czerwieńczycach oraz wykonanie przebudowy drogi gminnej w Woliborzu k. kościoła, z remontem kamiennego muru oporowego.
Wykonawca: w trakcie przetargu
Wartość zadania: w trakcie przetargu
Termin wykonania prac: do września br.

Przebudowa oświetlenia od przystanku na skrzyżowaniu Bożków-Czerwieńczyce do centrum Bożkowa. Budowa oświetlenia wzdłuż trasy rowerowej we Włodowicach.
Wykonawca: Tango Projekt z Nowej Rudy
Wartość zadania: 398.375,00 zł
Termin wykonania prac: do października br.

Fot. Droga, do Bożkowa, która zostanie oświetlona

Przebudowa skrzyżowania dróg gminnych w Jugowie k. punktu aptecznego
Wykonawca: Robert Matyszczyk Wolibórz
Wartość zadania: 133 tys. zł
Termin wykonania prac: do sierpnia br.

Fot. Przebudowywane skrzyżowanie w Jugowie

Przebudowa drogi w Dworkach 1,4 km oraz drogi w Sokolcu, w kierunku Schroniska Orzeł, 580 m
Wartość zadania: ok. 1,7 mln zł
Termin wykonania prac: listopad br.

Fot. Droga w kierunku Schroniska Orzeł, na której remont czekali przede wszystkim  licznie odwiedzający Wielką Sowę turyści. Ruch samochodowy będzie ograniczony do obsługi i gości schronisk. Turyści piesi wchodzący na wieżę widokową będą nadal zostawiać samochód na Przełęczy Sokolej, ze względów bezpieczeństwa.

Parkingi: Podpisano umowę na budowę parkingów w Sokolcu, Woliborzu, Jugowie i Włodowicach w ramach programu „Park & Ride”. Parkingi wybuduje firma Krężel ze Ścinawki Średniej za 1,3 mln zł.

1. Przebudowa drogi Jugów górny - dz. nr 762 i 761 i Ludwikowice Kł. dz. 1104 - łącznie 650 m
2. Świerki - droga na Granicznik - 585 m
3. Świerki k. kościoła, II etap - 1,6 km
Wykonawca: Firma Ogólnobudowlana Krężel Ścinawka Średnia
Wartość zadania: 440.106,30 zł, 377.491,92 zł, 840.151,50 zł, łącznie ok. 1,6 mln zł
Termin wykonania prac: do października br.

Remont drogi powiatowej ul. Tadeusza Kościuszki w Ludwikowicach Kł. - 1,03 km
Zleceniodawca: Powiat Kłodzki
Wykonawca: ZUHP ZUBIT z Kamieńca Ząbkowickiego
Wartość zadania: 894.480,48 zł
Wkład gminy: 310 tys. zł
Termin wykonania prac: do września br.

Fot. Remontowana ulica T. Kościuszki w Ludwikowicach Kł., zdj. J. Ferenc