Budynki i lokale komunalne

Mijająca kadencja to ogromny wzrost nakładów na realizację zadań związanych z remontami i modernizacją mienia komunalnego należącego w całości do gminy, ale również bardzo duży udział w kosztach remontów prowadzonych przez Wspólnoty Mieszkaniowe. W sumie, tylko w ciągu trzech lat obecnej kadencji na remonty i modernizacje budynków wydaliśmy z budżetu 2 323 406 zł.

Największe środki finansowe zostały przeznaczone na prace ogólnobudowlane, w tym przede wszystkim wymiana przeciekających pokryć dachowych. Tylko w latach 2015-2017 uczestniczyliśmy w kosztach naprawy lub wymiany dachów na 36 budynkach komunalnych i należących do Wspólnot Mieszkaniowych, przeznaczając na ten cel z budżetu 1 054 467 zł.

Jedną z bardzo cennych, nowych inicjatyw było również złożenie wniosku o dofinansowanie termomodernizacji dwóch budynków komunalnych położonych w Ludwikowicach Kł. (479 tys. zł) i Woliborzu (508 tys. zł). Dzięki skorzystaniu ze środków unijnych wykonaliśmy m.in. nowe pokrycia dachowe i elewacje, łącznie o wartości ponad miliona złotych, przy niewielkich środkach pochodzących z budżetu gminy wynoszących 151 725 zł.