Ponad 1,6 mln na remont dróg - będzie nowa nawierzchnia drogi powiatowej na Koszynie

MSWiA pozytywnie rozpatrzyło zgłoszone, przez Gminę Nowa Ruda, zapotrzebowanie na środki niezbędne do odbudowy dróg uszkodzonych w wyniku obfitych opadów deszczu. Promesa, odebrana przez Wójt Adriannę Mierzejewską, z rąk Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, umożliwia przebudowę dróg gminnych.

Gmina otrzymała na to zadanie 1'600.000,00 zł. Kwota stanowi 80% wartości zadania, natomiast Gmina sfinansuje zaledwie 20% wartości inwestycji.

- Ogromne podziękowania kieruję do pracowników referatu ITOŚ: kierownika Tomasza Zielińskiego, Radosława Gorczyckiego oraz Zastępcy Pawła Szafrana - podsumowuje wójt Adrianna Mierzejewska i dodaje - Cieszę się, że uda się także wyremontować drogę powiatową na Koszynie. Podczas spotkania ze Starostą Kłodzkim Maciejem Awiżeniem, kiedy omawialiśmy potrzeby remontowe dróg powiatowych, przychyliłam się do finansowego udziału w remoncie, aby poprawić jakość życia mieszkańców swojej gminy. Koszty po stronie Gminy Nowa Ruda będą niewielkie, ze względu na otrzymaną przez powiat dotację w wysokości 371.820,00 zł na to zadanie, tj. odbudowę drogi powiatowej na odcinku Koszyn-Bożków - w miejscu, w którym w tej chwili budujemy oświetlenie.

Przyznanie środków jest efektem szybkiego powołania komisji ds. szacowania szkód, zgłoszenia strat powodziowych oraz
wielokrotnego zwracania się z prośbą o przyznanie środków do Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka oraz posłów i senatorów z naszego okręgu.

31.07.2017

Źródło: duw.pl