Szlak literacki - Z Domu Dziennego Do Domu Nocnego

Podczas 2. edycji festiwalu „Góry Literatury”, 16 lipca 2016 r. został zainicjonowany nowy szlak pieszy „Z domu dziennego do domu nocnego”. Jest to szlak literackich wędrówek inspirowany fragmentami tekstów lokalnych twórców z gminy Nowa Ruda. Trasa swój początek ma w Karajanowie przy sali wiejskiej, a kończy się w Bartnicy przy Trójpańskim Kamieniu.

Wzdłuż całego szlaku, który jest jedną z ulubionych tras wędrówek pisarki Olgi Tokarczuk, możemy przystanąć, aby zapoznać się z tablicami które zawierają fragmenty tekstów wyżej wspominanej autorki oraz Karola Maliszewskiego. Literacki szlak to także wspaniałe krajobrazy rozciągające się z grzbietu Gór Suchych i kilku punktów widokowych na Wzgórzach Włodzickich.

Piszą o szlaku: wybieramkulture.pl