Wybory PRezydenta RP 2020

Organizator inni

Kategoria Imprezy inne

Wstęp wolny

WESZŁO W ŻYCIE POSTANOWIENIE MARSZAŁKA SEJMU RP W SPRAWIE ZARZĄDZENIA WYBORÓW PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Dnia 5 lutego br. (środa) w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane postanowienie Marszałka Sejmu RP w sprawie zarządzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Załącznikiem do tego aktu jest kalendarz wyborczy, który określa terminy dokonywania przez odpowiednie podmioty czynności wyborczych. Ogłoszenie postanowienia Marszałka Sejmu RP oznacza rozpoczęcie kampanii wyborczej.

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się w niedzielę 10 maja 2020 r.

Ogłoszenie postanowienia Marszałka Sejmu RP w sprawie zarządzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oznacza w praktyce rozpoczęcie kampanii wyborczej, która potrwa do 8 maja br. do godz. 24:00.

Termin czynności wyborczych określa kalendarz wyborczy.

Załącznikiem do postanowienia Marszałka Sejmu RP jest kalendarz wyborczy, określający dni, w których upływają terminy wykonania czynności wyborczych.

By wiedzieć więcej kliknij TUTAJ