1 października – Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Organizator inni

Kategoria ŻYCZENIA

Wstęp wolny

Dzień Seniora obchodzony jest 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia.

Dni poświęcone zagadnieniu starzenia się, są okazją do intensywniejszego propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych: walki z dyskryminacją, zapobiegania niepełnosprawności, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw.

W Naszej Gminie seniorzy skupiają się wokół różnych kół zainteresowań, jak Kluby Seniora w Jugowie i Ludwikowicach Kł., Kołach Gospodyń Wiejskich i innych klubach zrzeszonych wokół Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Warsztaty, szkolenia, kursy czy koła zainteresowań pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość.

I właśnie dalszego rozwoju zainteresowań, nie gasnącej ciekawości świata, przyjaciół i przede wszystkim zdrowia

życzy Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska