CZYSTE GÓRY SOWIE

Organizator inni

Kategoria Rekreacyjne

Wstęp wolny

CZYSTE GÓRY SOWIE - pod takim hasłem 22 września 2018r. Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Sowiogórskie” organizuje wraz z gminami członkowskimi: Głuszycą, Jedliną – Zdrój, gminą Nowa Ruda, Pieszycami oraz Walimiem wydarzenie, którego celem jest wsparcie akcji sprzątania świata poprzez edukację, a przede wszystkim czynny udział mieszkańców i turystów w dbaniu o czystość szlaków górskich wiodących na Wielką Sowę. Wsparciem i honorowym patronatem naszą inicjatywę objęły również Nadleśnictwa: Świdnica, Jugów oraz Wałbrzych, za co serdecznie dziękujemy.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Szczegóły i zasady uczestnictwa znajdują się w „Regulaminie wydarzenia Czyste Góry Sowie” na stronie www.partnerstwo-sowiogorskie.pl

Plan organizacyjny

• Przejście szlakami na szczyt góry Wielka Sowa pod opieką przewodników górskich trasami pieszymi:
  • Głuszyca – Wielka Sowa:
    Siedziba Biura LGD ul. Grunwaldzka 26 –zbiórka o godz. 8:30 – wymarsz godz. 9:00
  • Przełęcz Sokola – Wielka Sowa
    Parking obok Karczmy Pod Sową - zbiórka godz. 12:00 – wymarsz  godz. 12:30
  • Przełęcz Jugowska – Wielka Sowa
    Parking - zbiórka  godz. 10:50 – wymarsz godz. 11:00
  • Walim – Wielka Sowa

CKiT w Walimiu T. Kościuszki 2, 58-320 – zbiórka godz. 10:30 w Sali bankietowej na parterze/ wymarsz  godz. 11:00

Dojście na szczyt Wielkiej Sowy planowany na godz. 14:00

Powrót – zejście z Wielkiej Sowy o godz. 15:30
Dla mniej aktywnych uczestników proponujemy krótsze trasy zapewniając dojazd do Przełęczy Sokolej oraz Przełęczy Jugowskiej. Miejsca wyjazdu autokarów:

• JUGÓW - Parking przy Zespole Szkół Nr 1: ul. Główna 85 - wyjazd godz. 11:30 (zbiórka uczestników godz. 11:00)
  • PIESZYCE:  parking przy cmentarzu Parafii pw. Św. Antoniego przy ul. Ogrodowej - wyjazd godz. 10:30 (zbiórka uczestników godz. 10:00 Pieszyce)
  • GŁUSZYCA – parking ul. Leśna – wyjazd godz. 11:00
    (zbiórka uczestników godz. 10:30)
  • Jedlina – Zdrój Kompleks Sportowy przy ul. Kłodzkiej – wyjazd godz. 11:30
    (zbiórka uczestników godz. 11:00)

Następnie przejście z  przełęczy Sokolej lub Przełęczy Jugowskiej na szczyt Wielkiej Sowy. Planowany czas dotarcia na szczyt Wielkiej Sowy o godz. 14:00.

Powrót autokarem o godz. 17:00 z miejsc:

-  Przełęcz Jugowska - Pieszyce parking przy cmentarzu Parafii pw. Św. Antoniego przy ul. Ogrodowej

- Przełęcz Sokola – Jugów  ul. Główna 85,

- Przełęcz Sokola - Głuszyca ul. Grunwaldzka 26 przez Jedlinę – Zdrój (Kompleks Sportowy przy ul. Kłodzkiej)

• Na szczycie Wielkiej Sowy przewidziana została pogadanka nt. problematyki zaśmiecania środowiska.
  • PIKNIK NA WIELKIEJ SOWIE – godz. 14:00
  • W programie ognisko, ciepły posiłek oraz niespodzianki!!!