Koncerty Muzyki Dawnej

Start 19, 19, 12.15

Miejsce Świerki, Bożków, Ludwikowice Kł.

Organizator Gmina Nowa Ruda

Kategoria Koncerty

Wstęp wolny

Międzynarodowy Festiwal Maj z Muzyką Dawną to jedyne tego typu wydarzenie kulturalne w zachodniej Polsce, organizowane nieprzerwanie od 1992 r.

Festiwal zajmuje się promowaniem muzyki dawnej – od średniowiecza do baroku – wykonywanej według autentycznych tabulatur i partytur na oryginałach, bądź kopiach instrumentów pochodzących z danej epoki. Każdego roku na Festiwal zapraszane są zarówno zespoły dziecięco-młodzieżowe, jak i studenckie, a także profesjonalni wykonawcy z kraju i zagranicy o dużym dorobku artystycznym.

Koncerty odbywają się w miejscach historycznie związanych z prezentowaną muzyką, dzięki czemu melomani, podziwiając szczegóły architektoniczne i odkrywając muzyczne piękno epoki, mają możliwość odbycia swoistej podróży do przeszłości.

Dzięki festiwalowi od ponad 20 lat, każdego maja, muzyka dawna rozbrzmiewa w historycznych przestrzeniach Wrocławia i Dolnego Śląska.

Również w trzech kościołach w Gminie Nowa Ruda rozbrzmiewać będzie muzyka dawnych epok, odtwarzana zarówno przez uznanych artystów, jak i adeptów sztuki muzycznej.

24 maja, piątek, godz. 19.00 Kościół św. Mikołaja, Świerki

25 maja, sobota, godz. 19.00 Kościół śś Apostołów Piotra i Pawła, Bożków

26 maja, niedziela, godz. 12.15 Kościół św. Michała Archanioła, Ludwikowice Kł.

więcej info