Nowy wóz strażacki dla OSP Włodowice

11 maja 2019, w sobotę w Woliborzu miały miejsce obchody Gminnego Dnia Strażaka. Zastępca Wójta Gminy Nowa Ruda Ryszard Czerewaty, w imieniu wójt Adrianny Mierzejewskiej, złożył strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych najlepsze życzenia, sukcesów w dalszej działalności, niegasnącego zapału, podnoszenia klasyfikacji i dalszej owocnej współpracy.

Jednostkom, które uczestniczyły w działaniach w roku ubiegłym wręczył bony pieniężne na zakup niezbędnego sprzętu ratowniczego.

Miało też miejsce uroczyste przekazanie kluczy do wozu bojowego zakupionego końcem ub. roku dla OSP Wolibórz, który poświęcony został przez: księdza proboszcza Marka Bordjakiewicza i kapelana powiatowego OSP, Zdzisława Wojtowicza.

Zakup pojazdu za niespełna 800 tyś. zł możliwy był dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z kilku źródeł:

- z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) 212 tys. zł;
- z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) 188 tys. zł;
- z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego 55 tys. zł
- z budżetu Gminy Nowa Ruda 345 tys. zł.

Taki montaż finansowy możliwy był dzięki: Wójt Gminy Nowa Ruda, Adriannie Mierzejewskiej, która udzieliła ogromnej dotacji na ten cel, a także oddelegowała pracowników do sporządzenia i rozliczenia wniosków o przyznanie dotacji, wsparciu władz państwowych, a także zaangażowaniu prezesa Zarządu Gminnego Oddziału Ochotniczych Straży Pożarnych Bartosza Słoninki, komendanta Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych Pawła Gargola, prezesa OSP w Woliborzu druha Kazimierza Smolińskiego oraz władz OSP szczebla powiatowego i wojewódzkiego.