Aktywne Klub Sportowe i Organizacje

W Gminie Nowa Ruda przyznano promesy klubom sportowym na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu oraz pozostałym organizacjom pozarządowym na zadania publiczne.

Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska ogłosiła konkursy na realizację ośmiu zadań publicznych w 2019 roku. W jego wyniku organizacje otrzymały łącznie 73.000,00 zł m.in. na ochronę i promocję zdrowia, w tym działalność leczniczą, podtrzymywanie tradycji narodowej i regionalnej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, działanie na rzecz osób w wieku emerytalnym, upowszechnianie i ochrona praw konsumentów, działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, przeciwdziałanie patologiom społecznym i prowadzenie 4 świetlic.

Także kluby sportowe zostały dofinansowane z budżetu Gminy Nowa Ruda, mając do dyspozycji 60.000,00 zł.

Życzymy owocnej pracy na rzecz lokalnej społeczności!